საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს აზერბაიჯანი-საქართველო-თურქეთის სამეთაურო-საშტაბო სწავლებაში - „ETERNITY 2022“, რომელიც თურქეთის რესპუბლიკაში ჩატარდა.
სწავლების მიზანი იყო საქართველოს, თურქეთისა და აზერბაიჯანის სამართალდამცავი უწყებებისა და შეიარაღებული ძალების პირად შემადგენლობებს შორის ურთიერთთავსებადობის ამაღლება.
სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს კურსის როგორც კომპიუტერულ, ასევე, საველე კომპონენტში, სადაც ჩართული იყვნენ ამავე დეპარტამენტის სწრაფი რეაგირების სამმართველოს თანამშრომლები.
ღონისძიებაში თურქ და აზერბაიჯანელ კოლეგებთან ერთად მონაწილეობდნენ საქართველოს თავდაცვის ძალების სამხედროები.
სწავლების სცენარი ემყარებოდა სამშვიდობო ოპერაციას, რომელიც კრიზისული სიტუაციის დროს ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის ნავთობსადენის დაცვას ასახავდა. ღონისძიება წარმატებით ჩატარდა და დადებითად შეფასდა მონაწილე მხარეების მიერ.

Employees of the Department of Strategic Pipeline Protection of the Ministry of Internal Affairs of Georgia participated in Azerbaijan-Georgia-Turkey command and staff exercise - "ETERNITY 2022", which was held in the Republic of Turkey.
The purpose of the training was to increase interoperability between the personnel of law enforcement agencies and armed forces of Georgia, Turkey and Azerbaijan.
The employees of the Department of Protection of Strategic Pipelines participated in both the computer and field components of the course, where the employees of the Rapid Response Division of the same department were involved.
Military personnel of the Georgian Defense Forces participated in training together with their Turkish and Azerbaijani counterparts.
The scenario of the training was based on a peacekeeping operation, which reflected the protection of the Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline during a crisis situation. The training was successfully conducted and positively evaluated by the participating parties.
Azerbaijan-Georgia-Turkey trilateral training is held annually in all three countries in turn, on the principle of rotation.